مقالات ما

سقف سه بعدی چیست؟


بارها این سوال از ما شده است که سقف سه بعدی چیست یا منظور از سقف سه بعدی چیست، اعمال چاپ بر روی پارچه های کشسان نسوز را سقف سه بعدی کششی یا سقف سه بعدی می گویند فقط با این تقاوت که در ایران برروی پارچه های کشسان ترنسپرنت یا همان نورگذر بیشتر انجام می شود تا بتوان از پشت سقف نور مناسبی کار بشود.

اغلب مشتریان از با شنیدن کلمه سه بعدی به این فکر فرو میروند که یعنی بعد سوم همان برجستگی کار است یا خیر شایان ذکر است بسته به طرح انتخابی می توانیم این را در نظر بگیریم ولی در اصل بعد سوم منظور برجستگی کار نیست بلکه بعد روح بخشی به زندگی و طبیعی جلوه دادن محیط است البته شما می توانید با یک طرح سه بعدی و یا پرسپکتیو سقف خود را چهار بعدی نماید و تورفتگی یا همان ارتفاع مجازی و یا برجستگی به محل مورد نظر بدهید.

سقف کشسان


امروزه با بوجود آمدن نایلون مخصوصی بر پایه پلی ونیل کلراید شرکتهای دکواتیو توانسته اند سقف یک پارچه جدیدی وارد بازار نمایند که خصوصیات حاض اهمیتی را دارا باشند، که از جمله این خصوصیات مقاوت در برابر حرارت و قابلیت چاپ سه بعدی یا همان پرسپکتیو را دارند. سقف کشسان نصب آسان و سرعت انجام پروژه با طرح های منحصر به فرد را به ارمغان آورده است در ادامه مطلب به انواع سقف کشسان یا همان سقف کششی یا سقف سه بعدی می پردازیم.

مزیتهای سقف کشسان:

1-سقف کشسان سبک است.
2- نصب سقف کشسان آسان است.
3- سقف کشسان نسوز است
4-سقف کشسان بدونه بو و ضد گرد و قبار است
5- سقف کشسان قابل شستشو است
6- قیمت مناسب نصبت به سایر سقفهای کاذب و عمر بالای ده سال
7-سقف کشسان دارای تنوع بسیار بالا در چاپ است.

سقف کشسان پرینتی
...............................

با توجه به توضیحاتی که در بخش دسته بندی سقف کشسان داده شده است، چاپ یوی یا اکوسالونت برروی انواع پارچه های سقف کشسان فیلد جدیدی در این صنعت به وجود آورده که در اصطلاح به آن سقف کشسان سه بعدی یا همان سقف پرینتی گفته می شود.

بهترین نوع سقف کشسان سه بعدی چاپ بر روی پارچه های ترنس یا همان نور گذر هست که این امر باعث شده نورپردازی مناسب تری نسبت سایر اجناس باشد.
در چند سال اخیر سقفهای کشسان پرینتی جزء محبوب ترین، پرکاربردترین، باکیفیت ترین، قابل دسترس ترین و سریع ترین شیوه های طراحی دکوراسیون داخلی منازل است.
از بین کوسن های دکوراسیونی کوچک و وسایل تزیینی گران قیمت، سقف کششی پرینتی مقرون به صرفه ترینشان است. با دیدن تصویر چاپ شده روی سقف کشسان به ذوق و هنر آدمی پی می برید و متوجه می شوید که کمپانی ما از چه سطح دانش بالایی برخوردار است و چه کارهای مبتکرانه ای را انجام می دهد.
انتخاب سقف های کشسان منحصر به فرد بودن شما را نشان می دهد.
شما می توانید هر تصویری را که می خواهید ، حتی تصویر خودتان و یا لوگوی یا آرم تجاری خود را بر روی سقف های کششی پرینتی چاپ کنید.

درباره ی سقف پرینتی


مکانهای اجرای سقف سه بعدی:
سقف های کشسان پرینتی در آشپزخانه، اتاق کودک، دفاتر و ادارات، استخرها، حمام، پذیرایی، اتاق خواب، راهروها، مراکز تجاری مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

با کمی تامل به نوع و جنس سقف های پرینتی کششی متوجه می شوید انوع سقف تنوع بسیار بالای نصبت به سایر سقفها دارد و هر کجا دکور شما می تواند جایگاه منحصر به فردی داشته باشد.

مزیت سقف سه بعدی پرینتی:
1- سقف پرینتی کشسان سبک است.
2- سقف پرینتی کشسان ضد بو و رطوبت است.
3- سقف پرینتی کشسان یکپارچه است
4- سقف پرینتی کشسان قابل نورپردازی هستند.
5- سقف پرینتی کشسان عمر طولانی دار.
6- سقف پرینتی کشسان تنوع بالا در چاپ دارد

سقف کشسان براق
..........................

سقف کشسان براق در رولهایی از عرض۱۰۰ الی ۵۰۰ سانتیمتر و ضخامت ۱۸ میکرون الی ۲۵ میکرون میباشند. در بین انواع سقف های کششسان، سقف کشسان براق از نظر تنوع رنگ ها، یکی از متنوع ترین آنها میباشد.
سقف کشسان براق یا همان لاکر بخاطر سطح براقی که دارد، تصاویر را انعکاس داده و مانند آینه، محیط اتاق را بزرگتر و روشن تر نشان می دهد. البته شایان ذکر است که در اجرای این نوع سقف نمیتوان در زیر کار نورپردازی را انجام داد.
استفاده از رنگهای تیره انتخاب نمایی، به خاصیت انعکاسى آن افزوده می شود. و رفلکس جالبتری پیدا می کند. تنوع رنگ ها و نوع خاصیت براق، به سقف لاکر این امکان را میدهد که سقف هاى صاف، شیب دار و حتى برجسته و یا به عبارتی سقفهای حجم دار بسازد.
مشترى میتواند هر رنگى را انتخاب کند. از رنگ سفید برفى تا تیره ترین رنگها. ولی استفاده از نور پشت در این گونه سقف کشسان بی معنی هست، البته در برخی از دکورها از روبرو نورپردازی می شود.
سقف کشسان براق (لاکر) در چه مکان هایی استفاده میشود؟
همانگونه که در بالا ذکر شد؛ بخاطر تنوع رنگ سقف کشسان براق ، عملاً میتوانیم بر طبق رنگ دکوراسیون داخلی استفاده شده هر محلی این سقفها را طراحی و اجرا کنیم.
رنگ هاى روشن جهت اتاق هاى کوچک با سقف هاى کوتاه و همچنین در حمام ، آشپزخانه ، ورودى هاى آپارتمان و یا ورودى هاى نه چندان بزرگ منازل مناسب تر است. رنگ هاى تیره جهت دفاتر کار و یا اتاق هاى بزرگ، محل هاى عمومى، باشگاه ها ، رستوران ها و مراکز ورزشى کاربرد بیشتری دارد .

سقف کشسان براق(لاکر)
...................................

سقف کشسان براق در رولهایی از عرض ۱۰۰ الی ۵۰۰ سانتیمتر و ضخامت ۱۸ میکرون الی ۲۵ میکرون میباشند. در بین انواع سقف های کششسان، سقف کشسان براق از نظر تنوع رنگ ها، یکی از متنوع ترین آنها میباشد.
سقف کشسان براق یا همان لاکر بخاطر سطح براقی که دارد ، تصاویر را انعکاس داده و مانند آینه، محیط اتاق را بزرگتر و روشن تر نشان می دهد.

البته شایان ذکر است که در اجرای این نوع سقف نمیتوان در زیر کار نورپردازی را انجام داد.
استفاده از رنگهای تیره انتخاب نمایی، به خاصیت انعکاسى آن افزوده می شود. و رفلکس جالبتری پیدا می کند.

تنوع رنگ ها و نوع خاصیت براق، به سقف لاکر این امکان را میدهد که سقف هاى صاف، شیب دار و حتى برجسته و یا به عبارتی سقفهای حجم دار بسازد.
این بدان معناست که هر آنچه که در رؤیا هاى شما نمیگنجد را میتوان اعمال کرد. مشترى میتواند هر رنگى را انتخاب کند. از رنگ سفید برفى تا تیره ترین رنگها. ولی استفاده از نور پشت در این گونه سقف کشسان بی معنی هست، البته در برخی از دکورها از روبرو نورپردازی می شود.

سقف کشسان براق (لاکر) در چه مکان هایی استفاده میشود؟


همانگونه که در بالا ذکر شد؛ بخاطر تنوع رنگ سقف کشسان براق، عملاً میتوانیم بر طبق رنگ دکوراسیون داخلی
استفاده شده هر محلی این سقفها را طراحی و اجرا کنیم.

رنگ هاى روشن جهت اتاق هاى کوچک با سقف هاى کوتاه و همچنین در حمام ، آشپزخانه ، ورودى هاى آپارتمان
و یا ورودى هاى نه چندان بزرگ منازل مناسب تر است .
رنگ هاى تیره جهت دفاتر کار و یا اتاق هاى بزرگ، محل هاى عمومى، باشگاهها ، رستوران ها
و مراکز ورزشى کاربرد بیشتری دارد .

سقف کشسان نورگذر
...............................

سقف کشسان ترنسپرنت یا همان سقف کشسان نور گذر در ضخامتهای مختلف تولید شده است، مناسب برای نورپردازی یک پارچه در مکانهای مختلف به شمار می آید.
اصولا در فضا هایی که نیاز به نور یک پارچه مات را دارند، استفاده می شود معمولا در سقف بیمارستانی یا دکواتیو داخل کناف یا دیوار ها و آشپزخانه ها سقف کشسان نورگذر کاربرد فراوانی دارد.

قابلیت سقف کشسان نورگذر:
به دلیل یکپارچگی در رنگ سقف کشسان نورگذر با دانش جدید که به وجود آوردیم قابلیت چاپ بر روی این نوع سقف را انجام داده ایم تا توسط سقف کششی نورگذر سقف جدیدی تولید کنیم به نام سقف کشسان پرینتی یا همان یا سقف کششی سه بعدی که بسیار تنوع در طرح و رنگ را شامل شده است.
بهبود عمل کرد سقف ترنسپرنت یا نورگذر همان چاپ سه بعدی در این سقف توسط دستگاه چاپ اکوسالون یا چاپ یوی است.

سقف کشسان گلکسی(آسمان مجازی)
.................................................

با استفاده از سقف کشسان براق یا همان لاکر لوتوس آسمان مجازی یا همان فضای مجازی را به ارمغان آورده است، ترکیب سقف لاکر و فیبر نوری باعث شده است فضا را شبیه سازی کنیم. نورپردازی با استفاده از فیبر نوری کنترل دار برروی سقف لاکر این نمای زیبا را به وجود می آورد که سقف کشسان آسمان مجازی بسیار اجرای دشواری دارد.
برای اجرای سقف گلکسی معمولا از سقف کشسان لاکر 25 میکرون استفاده می شود.
سقفهای گلکسی در رنگهای آبی ، قرمز ، سرمه ایی ، سفید ، مشکی ….. میباشد .
اکلیلهای پراکنده شده همراه با فیبر نوری در سطح سقف منظره آسمان پر ستاره ایی را در ذهن بیننده تداعی میکند ، خصوصا رنگ مشکی آن که به آسمان مجازی در بین مردم شناخنه شده است.

اجرای آسمان مجازی رویای فضا در خانه و محل کار


محل اجرای سقف کشسان گلگسی:
از آنجایی که راهرو ها و پاگردها در آپارتمان ها، اغلب تنگ و تاریک هستند، عملا نصب لامپ های سقفی تو کار ضرورت دارد. با نصب سقف گلکسی ، نه تنها به فضای داخلی راهرو جلوه و زیبایی خاصی میبخشید بلکه راهروها بسیار بزرگتر و روشن تر به نظر برسند .
استفاده از فیبر نوری هوشمند سبب شده سقف گلگسی بسیار متنوع با کنترل نماهای جالب فضایی به وجود آورند.
شبی پر ستاره و رویایی را برای اتاق خواب فرزند دلبندتان فراهم آورید .

سقف کشسان مات
..........................

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که سقف کشسان مات چیست ؟ سقف کشسان ملت را می توان یکی از انواع سقف کاذب مدرن دانست ، که از دو مولفه پارچه ای از جنس پی وی سی و یک پروفیلی که این پارچه را احاطه می کند ، تشکیل شده است.
از پارچه سقف کشسان مات می توان به عنوان دیوار پوش نیز استفاده کرد ، که به این سیستم دیوار کشسان مات گفته می شود ، سقف کشسان مات و دیوار کشسان مات قابلیت نورپردازی را دارا می باشند که این قابلیت یکی از عناصر مهم زیباسازی دکوراسیون و طراحی داخلی به حساب می آید.

سقف کشسان ساتن
............................

سقف کششی ساتن (نیمه شفاف) برای افراد خلاق بهترین گزینه در سقف های کشسان است. می توانید اثری از سلیقه شخصی خودتان در همه جای خانه داشته باشید. پارچه کششی ساتن جزو پرطرفدار ترین انواع پارچه کششی است زیرا بهترین گزینه برای چاپ سالونت طرح، نقش و تصویر دلخواه مشتری است، به همین دلیل برای افراد خلاقی که می خواهند طرحی هماهنگ با دکوراسیون منزل خود چاپ کنند، بسیار مناسب است.

سقف کشسان ساتن را می توان تلفیقی از سقف کشسان مات و سقف کشسان لاکر دانست؛ زیرا هر دو خاصیت مات بودن سقف کشسان مات و براق بودن سقف کشسان لاکر را در خود جای داده است و یک درخشندگی صدفی را به فضای منزل اعطا می کند، این نوع سقف کشسان مناسب هر گونه دکوراسیون و طراحی داخلی است.

البته محصولات لوتوس چندید نوع سقف کشسان ساتن را دارا است، از نظر ردبندی ضخامت این نوع سقف شامل 15 میکرون، 18میکرون، 25میکرون تولید شده است براساس میزان نورگذری و طول کار استفاده می شود.بااستفاده از چاپ سه بعدی برروی سقف کشسان ساتن می توان سقف سه بعدی نیمه شفافی تولید کرد که سقف کشسان ساتن رفلکس متوسطی را دارد ومناسب برای مکانهایی مانند سقف مغازه ها و لابیهای هتل است.
مربع است. و کاربرد بسیار بالایی بخاطر نیمه شفافی سقف کشسان ساتن دارد.

سقف کشسان پارچه ای
................................

سقف کشسان پارچه ی از %90 PVC و 5% پلاستیک استایلر و %5 افزودنی های مجاز به ضخامت 18میکرون تا 25میکرون است که کاملا قابل بازیافت و کشش می باشد، تشکیل شده است. این متریال را میتوان با تنوع فوق العاده رنگ بر روی انواع پارچه های مات، لاکر (آینه ای) و شفاف با استفاده از فرم های گوناگون نورپردازی اجرا کرد.

به لطف فناوری سقف کشسان پارچه ای چاپ انواع تصاویر و طرح ها بر روی آن امکان پذیر است ؛ همچنین پارچه های سقف کشسان کاملا قابل شستشو، ضد آب و قابل جا به جایی، ضد گرد و غبار و آنتی باکتریال و غیر قابل اشتعال می باشد.
پارچه های سبک وزن از مواد رول ساخته شده اند تا به آسانی بتوان آنها را به هر شکل و اندازه ای درست کرد. هر پنل دارای یک هارپون (گیره) است که در داخل ریل قرار می گیرد. معمولا ریل های نیمه پنهان از جنس آلومینیوم یا PVC هستند و گزینه مناسبی برای طراحان و معماران جهت ایجاد خم ، اشکال گنبدی شکل یا بسیاری از اشکال دیگر می باشند.

سقف کشسان آینه ای
...............................

پوشش های آینه ای جدیدترین محصول سقف کشسان بشمار می آید،. سقف کشسان آینه ای که قدرت بازتاب فراوانی دارد در واقع ورقه‌ای شگفت‌انگیز است که دارای ظرفیت بازتاب فوق‌العاده با ویژگی آینه می‌باشد. سقف کشسان آینه ای به سهولت مورد استفاده قرار می‌گیرد و به راحتی نصب می‌شود.
به جرات می توان گفت که سقف کشسان آینه ای یکی از مدرن ترین راه حل ها برای ایجاد تحول و تغییر در دکوراسیون داخلی محل زندگی شما به حساب می آید. مخصوصا اگر کمی خلاقیت در سقف کشسان به خرج داده و به کمک سقف کشسان آینه ای و دیوار پوش آینه ای طرح و تصویری یکپارچه را در محیط منزل خود پیاده سازی نمایید.

سقف کشسان آینه ای لوتوس در واقع یک نوع سقف کششی است که به نام سقف کشسان براق معروف است ، نمای سقف کششی آینه ای به طوری است که به صورت افکت آینه در سه رنگ مشکی، نقره ای، طلای عمل کرده و دکوارسیون و فضای داخلی منزل و محل کار شما را انعکاس می دهد، یعنی شما می توانید نمای داخلی منزل و دکوارسیون خود را کاملا واضح در آن تماشا کنید. و این قابلیت زیبایی و جذابیت نمای دکوارسیون و طراحی داخلی شما را چند برابر می کند.

مزییت سقف کشسان آینه ای


استفاده از سقف کشسان آینه ای در دیزاین با درخشش رنگ ها، نمای مکان نصب را زنده و جذاب می کند. نور پردازی با فیبر نوری وSwarovski مناسب استفاده در این سقفها می باشد.

همچنین این افکت زیبا توسط فیبر نوری باعث می شود که فضای داخلی توسط سقف کشسان آینه ای محل شما بزرگتر به نظر برسد ، به طوری که اگر برای اولین بار وارد محلی شوید که سقف کششی آینه ای بر روی آن نصب شده باشد ، احساس می کنید که ارتفاع سقف بیش از اندازه واقعی است است .

سقف کشسان آینه ای فیبر نوری
............................................

با استفاده از ترکیب سقف کشسان آینه ای و فیبر نوری کنترل دار از سقف کشسان آسمان مجازی بهرمند شوید، این نوع سقف مناسب برای استخر ها و رستورانها و سالنهای همایش شکرتها بشمار می آید و با کمی خلاقیت در آرایش نوری که توسط فیبر نوری پخش می شود جلوه های لخواهی از سقف گلکسی می توانید داشته باشید.
نمونه های اجرا شده ای از سقف کشسان آینه ای در کشور عزیزمان به بهربرداری رسیده شایان ذکر است نوع جای گذاری فیبر نوری در سقف کشسان بسیار موثر است، تا سقف زیباتری را داشته باشید.